نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی «قربانیان سلاح‌‌های شیمیایی»رونمایی شد

تعداد بازدید : 50
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 4 آذر 1396 00:35
نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی «قربانیان سلاح‌‌های شیمیایی» و تازه ترین آثار دیجیتال نشرالکترونیک شاهد در پنجمین روز نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال رونمایی شد

نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی «قربانیان سلاح‌‌های شیمیایی» با حضور محمود پاکدل، مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محبوب شهبازی، مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید، دکتر احمد علمایی، مشاور مدیرعامل و مجری توسعه شرکت‌های نوپا  و دکتر مهدی اسلامی ریس مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق دانشگاه آزاد اسلامی، در غرفه بنیاد شهید و امور ایثارگران و در مصلای امام خمینی (ره)، محل برگزاری «یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال» برگزار شد.

محبوب شهبازی درباره ویژگی‌های این نسخه گفت: سایت تازه «قربانیان سلاح‌های شیمیایی» با بهره‌گیری از نرم‌افزار‌های موجود و به صورت کاملا بومی طراحی شده است. این سایت قابلیت ارتقاء و با زیرساخت‌ها و امکانات موجود بنیاد شهید هم‌خوانی دارد.

مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید اظهار کرد: این پایگاه با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اثبات مظلومیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی راه‌اندازی شده و با قابلیت های متعدد فنی بروز رسانی خواهد شد.

وی همچنین درباره نرم‌افزار‌های چند رسانه‌ای شاهد «شهید محسن وزوایی» و «سید مجتبی هاشمی»، «کتاب الکترونیک(Ebook) وصایای کامل شهدای استان‌های اردبیل و همدان» گفت: این نرم‌افزار‌ها ثروت ما هستند و نویسندگان از آن‌ها به عنوان بهشت سوژه یاد می‌کنند.

محمود پاکدل  نیر در سخنانی با اشاره به این‌که محتوایی که در اختیار بنیاد شهید است، از جمله برترین‌ محتوای موجود در کشور است، افزود: ما اکنون در پی بستر مناسب برای به نمایش گذاشتن این محتوا و نرم‌افزار‌ها  را در اختیار داریم.

وی با بیان این‌که شهیدان و جانبازان شیمیایی بسیار مظلوم هستند، افزود: آ‌نلاین شدن و دیجیتالی شدن اطلاعات این ایثارگران امکان ارتباط بهتر ما را با دنیا فراهم می‌کند و بستری برای نمایش عظمت  روحی و در عین حال مظلومیت آنان ا‌ست.

احمد علمایی نیز با اعلام آمادگی برای بهره‌گیری از این نرم‌افزار‌ها گفت: آمادگی داریم که نشر دیجیتال را از حالت آف‌لاین به حالت آن‌لاین قابل بهره‌برداری کنیم. وی نسبت به نرم‌افزار «شهید هاشمی» ابراز علاقه کرد و گفت: همواره علاقه‌مند بودم که درباره این شهید ترور اطلاعات بیشتری داشته باشم و با چگونگی زندگی و رزم او آشنا بشوم.

سید کمال لوح‌موسوی، از جانبازان 70 درصد شیمیایی فعال در این مراسم حضور داشت و گفت: امسال نخستین بار است که برای قرائت بیانیه به لاهه سفر می‌کنم. همواه در کنار همه خدمات بنیاد شهید، در پی ایجاد پاتوقی برای جانبازان شیمیایی بودیم.

انتهای پیام

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها