توصیه های غذایی برای جانبازان شیمیایی

تعداد بازدید : 23
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 27 خرداد 1398 09:26
یک کارشناس تغذیه، جانبازان شیمیایی را از خوردن خرما و سالاد به شدت نهی کرد و گفت: جانبازان برای رفع عطش تنها از آب آشامیدنی استفاده کنند.

دکتر شهلا رحیمی کارشناس تغذیه با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در تهران و کلانشهرها گفت: این وضعیت اصلا برای جانبازان، بخصوص جانبازان شیمیایی مناسب نیست و سلامتی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه عفونت های ریه باید از بین برود و ریه صاف شود متذکر شد: جانبازان شیمیایی یک روز در میان باید شیر و آب هویج بخورند و هر روز عصر یک فنجان آب خیار و آب سیب میل کنند.

این کارشناس تغذیه ضمن توصیه به خوردن روزی دو قاشق جوانه گندم از سوی جانبازان شیمیایی و دوحلقه آناناس(کمپوت آناناس) همراه با ماست، خاطرنشان کرد: این مواد غذایی درد استخوان جانبازان را التیام می بخشد.

دکتر رحیمی جانبازان شیمیایی را یک شب در میان به خوردن سوپ گشنیز توصیه کرد و بر همین اساس افزود: سوپ گشنیز از آب مرغ، کدو (تعادل چربی)، ماست (تعادل قند) و گشنیز (سبزی آرامش دهنده) تهیه می شود.

وی به جانبازانی که از سرفه زیاد نیز رنج می برند توصیه کرد آخر شب کاهو پخته بخورند و اگر چربی خون ندارند، پاچه گوسفند سرفه را قطع می کند.

این کارشناس تغذیه، جانبازان شیمیایی را از خوردن خرما و سالاد به شدت نهی کرد و اظهار داشت: جانبازان برای رفع عطش تنها از آب آشامیدنی استفاده کنند.

رحیمی کرمانشاهی در پایان ضمن ابراز ارادات به جانبازان جنگ تحمیلی گفت: افتخار این را دارم که جانبازان شیمیایی و خانواده شهدا به صورت رایگان در مطب من حضور پیدا می کنند و امیدوارم که بتوانم با این اقدام قدمی هرچند کوچک در راستای بهبود وضعیت آنان بردارم.

منبع: پایگاه خبری شهدای ایران

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها